HAKKIMIZDA  


Tesis Avrupa Birliği standartlarında HACCP SİSTEMİ ve TEk Gıda Kodeksi yönetmeliğine uygun şartlarda Eetim yapmaktadır. Üretimde kaliteden ödE vermeyen  ve bunu temel çalışma prensibi olarak benimseyen VAROLLAR GIDA SAN.TİC. AŞ. Proses hattı duvarları ve yer kaplaması tamamen hijyenik çalışma şartlarına uygun malzemelerden yapılmıştır. Üretimde kullanılan makine alet Eekipmanlar paslanmaz çelikten, gıda Eetimine uygun  plastikten ve uygun ambalaj malzemelerinden  oluşmaktadır.

Tesisimiz İlçe Belediyesi içme suyu arıtma tesisine olan yakınlıE nedeniyle direkt dEenen  özel hat ile alınan DEya Sağlık Teşkilatı (WHO) ve  TS 266 Nisan  1997 içme suyu  standartlarına uygun olarak arıtılmış suyu kullanmaktadır.Firmamız kendi atık sularının yol açabileceği her tElEçevre kirliliğine duyarlı olup bunun için tesiste oluşan sıvı atıklar, Eetim  alanı ve tesis dışında mevcut olan 8 aşamalı fiziksel çökertmeden sonra  tesiste mevcut Biyolojik arıtma sisteminden geçirilerek arıtılmakta ve  köyE atık su toplama alanına verilmektedir.

Tesiste yıllık  600 ton işlenmiş kum midyesi ve 200 ton işlenmiş deniz salyangozu Eetilmektedir. İşlenmiş EEler  İtalya, Yunanistan ve Hollanda, Kore, Japonya ‘ya ihraEedilmektedir.

 

 

 

Şirketimiz 2002 yılından beri Şile İlçesi Gelirler  vergisinde 1.Sırada olup vergisini gururla  ödemektedir.

Tesiste 30 kişi çalışmaktadır, ancak  avcılıktan ihracata kadar yaklaşık 300 kişiye iş imkanı sağlamaktadır.